Navigace

Dotazy Kampaně Civilizace Jednotky Ke stažení Tvorba map Cheaty Citáty Kniha návštev Ostatní

Odkazy

Aoe.cz Aoe2 by HHPZ AoK Heaven Aoe2 Facebook pocitadlo

Anketa

   

Kompaktibilní s : AOC
Typ souboru : cpx
Počet misí : 1
Typ hry : Kalsickká kampaň
Autor : Don Salieri
Komentář : -
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Stručný Příběh :

Kampaň je z části inspirována událostmi v 5. století, kdy probíhalo velké stěhování národů. Pod vůdcem Ostrogótů, Theodorikem Velikým, probíhalo stěhování do Itálie. Právě v prvním scénáři si zabojujete s Huny proti Západní Římské říši.

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Zpracování :

Zpracování je velmi solidní, jde vidět, že autor u něj neproseděl celé odpoledne, nevygeneroval náhodnou mapu, nenastavil pár spouští – a byl by konec. Naopak – autor vytvořil působivou krajinu, která není přeplácaná stovkami nepotřebných detailů, ale splňuje estetičnost a navozuje pocit příjemného prostředí, ve kterém se odehrává krvavá válka.
Hodnocení prostředí: 9/10

Spouště a nakonfigurovaná umělá inteligence jsou rovněž na velmi dobré úrovni. Klapají tak, jak mají, nestává se, že by spoušť neodpovídala, či neseděla na situaci, ve které se daný hráč nachází, a dialogy ve formě textových zpráv jsou srozumitelné, takže hráč ví, co má přesně dělat.
   První polovina je spouštěmi doslova nabitá, hráč nemá o akci nouzi, zažívá jí naopak habaděj – a do toho všeho ho ještě žene neúprosný čas. Druhá polovina je však slabší. Sice – ano, při klasickém dobývání a budování základny by se toho opravdu nedalo moc do spouští narvat, ale malá zprávička např. o tom, jak se soupeřova armáda vyvíjí, nebo co odhalili naši zvědové apd. by určitě nepřišla na škodu.
Hodnocení spouští: 8/10

Obtížnost mise je v první polovině těžká, v druhé spíše lehčí. Ptáte se: proč? Co je na první polovině tak těžké? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá: čas. Pokud nenajdete klíčová místa včas, ztratíte tím hromadu času a pokud to nestihnete do daného časového termínu, můžete se prakticky rozloučit s výhrou. Proto vám radím: ukládejte, ukládejte, ukládejte. Po každém důležitém místě si uložte misi a přepište tu původní.
Hodnocení hratelnosti: 8/10

Verdikt: Kdybych měl Theodorovy cesty zhodnotit, určitě bych je zhodnotil velmi kladně. Takových map, jako je tahle, je v České republice je hodně málo – a každý přírůstek je vítán jako sůl. Ovšem ne každá mapa je natolik dobrá, aby si ji hráč zamiloval. To však u téhle mapy neplatí – ona JE skutečně výborná. Doporučuji každému, kdo rád hraje mapy, ve které je kombinován styl náhodné mapy se spouštěmi.
 
Celkové hodnocení :
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Návod :


1. scénář

Na začátku scénáře toho opravdu věru nemáte příliš – a jakmile k vám přicválá zvěd, který vám oznámí, že musíte do 15 minut osvobodit vězně v monstrózní římské pevnosti, už zprvu poznáte, že to nebude tak lehké. Vydejte se nejprve po cestě vpravo, dokud nedojdete do vesnice Hunů, kterou přejděte dál. Za vesnicí zahněte do kovárny, která je ve skutečnosti zlatnictvím, kde dostanete 50 zlatých. Pokračujte po cestě, ze které jste předtím odbočili. Jakmile narazíte na rozcestník na hlavní cestě, odbočte na téměř nepatrnou lesní cestu vedoucí k přístavu. Jelikož máte 50 zlatých, převozník si je od vás vezme. Pokud jste předtím nenavštívili zlatnictví a teď peníze nemáte, musíte si pro ně zajít nyní. Následně vás převozník převeze na druhou stranu.

Vylodíte se na pobřeží, kde pokračujte po jižním pobřeží, dokud nenarazíte na rozšířenou lesní pěšinu, přes kterou se dostanete na jakýsi „hřbitov“. Za hřbitovem přejděte dlážděnou cestu a opatrně pokračujte směrem na severozápad, kde natrefíte na skalnatou pěšinu, po které přejděte pouze po jednom – a dostanete se do pevnosti. Nyní musíte nejlépe pomocí scouta najít nejvhodnější cestu, kudy se dostat k vězňům, nebo zkrátka vykličkujte mezi věžemi – nebo prchejte před nepřátelskými vojsky směrem k zajatcům. Až je najdete, přidají se k vám – a v podmínkách se vám zobrazí, že jich musíte do tábora přivést nejméně 5. Proto neváhejte – a utíkejte směrem k východní bráně, kterou Theodorich otevře. Utíkejte po cestě, dokud nenarazíte na pobřeží, u kterého je překvapivě loď převozníka! A tak neváhejte a nasedněte na loď, která vás odveze zpět.

Po připlutí do přístavu odveďte osvobozené vězně k hunskému centru, kde vám dají tolik vytoužené vesničany, tarkány, halapartníky a samozřejmě i suroviny. S jejich pomocí postavte centrum města a začněte budovat základnu. Jakmile postavíte centrum města, zahájí Římané útok – proto nezapomeňte i na silnou obranu. Dostanete za úkol zničit všech 5 hradů, které jsou rozmístěny po jejich celém území. Na tenhle úkol je nejlepší vynalézt Vševědoucnost, která je sice drahá, ale bude vám v tomto úkolu nesmírně užitečná.

Po pádu všech 5 hradů vyhráváte. (Saruman)
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

< ^ >

Copyright © 2006 - Autoři