Navigace

Dotazy Kampaně Civilizace Jednotky Ke stažení Tvorba map Cheaty Citáty Kniha návštev Ostatní

Odkazy

Aoe.cz Aoe2 by HHPZ AoK Heaven Aoe2 Facebook pocitadlo

Anketa

   

Kompaktibilní s : AOC
Typ souboru : cpx
Počet misí : 3 (Celá kampaň bude mít 4)
Typ hry : Chození a plnění úkolů
Autor : Magor Willi
Komentář : - Jen pro silné povahy :)
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Stručný Příběh :

V jednotlivých misích společně s hrdiny – šaoliny bojujete na různých turnajích (kromě první mise) proti jiným chrámům. Vy hrajete za Chrám života. Hlavním hrdinou je Minamoto, který se vyskytuje v (zatím) všech misích. V první misi společně s Minamotem skládáte zkoušku, abyste se mohli stát šaolinem. V druhé misi se k vám ještě přidá Nobunaga a Khahirak. Zde bojujete na klání Kuan Thay. A nako-nec v třetí misi vás přizvou na ostrov Šóguna Atu Itichia, kde budete bojovat za Minamota, Khahiraka, Sinabudu (náhradou za Nobunagu, který byl zabit v minulé misi) a ještě hrstku dalších šaolinů. Navíc v každé misi je jako vedlejší postava převozník Tuky. (Saruman)

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Zpracování :

Příběh (stejně jako u Bratra Tucka) staví na misi, která není tak lehká, jak vypadá. Pokud si myslíte, že na nejlehčí obtížnost vyhrajete ka-ždou misi, zde tomu tak není. Např. u „uličky smrti“ nebo „zamrzlý rybníček“ na první pokus nejspíše nevyhrajete – to byste museli být opravdoví miláčci štěstěny, aby jste je zvládli na první pokus.

Popis krajiny odpovídá Bratru Tuckovi. Pěkně domyšlená krajina, upravená tak, aby se nemohlo chodit tam, kam se nemá. K tomu většinou slouží palisádové zdi. Tady ale zacházíme už k diplomacii – kdyby si totiž někdo myslel, že může jednoduše například „zamrzlý rybníček“ obejít tak, že zničí palisády, který by znamenaly zkratku, tak ten dotyčný má smůlu, neboť diplomacie je pevně „zapečetěna“ proti její změně, takže ty, které si mysleli, že takto přijdou k výhře, musím zklamat.

Velmi dobře jsou také upraveny spouště – tak, aby nikdo nemohl porušovat pravidla při turnajích (třeba). Neposlouchat dozorce se tedy nevyplácí. Úkoly, které se vám budou zadávat, jsou jasně srozumitelné každému. Často také není k zahození dobrá taktika – posílat všechny šaoliny proti jednomu nepřátelskému šaolinovi je samozřejmě hloupost :-) Zkrátka a dobře – spouště lze hodnotit – 10 z 10.

To by bylo tak v kostce všechno, co lze všeobecně o Šaolinovi říct. (Saruman)
 
Celkové hodnocení :
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Návod :


1. scénář :

Začínáte se samotným Minamotem. Nejdříve musíte jít pro požehnání ke starému šaolinovi, kterého naleznete kousek od vás vlevo. Jakmile jej dostanete, běžte za radou starších, kteří vás ochotně pustí do zkoušky, abyste se stali řádným šaolinem. Běžte tedy. V momentě kdy překročíte palisádovou hranici, nelze vzít rozhodnutí zpět a musíte do turnaje vstoupit. První nástrahu uvidíte přímo před sebou. Na první pohled čtverec z vlajek a hlavou na kůlu uprostřed vypadá poněkud nevinně, ale jakmile se ke kůlu přiblížíte, vystartují po vás čtyři bar-baři, které musíte zabít. Tomuto úkolu se nevyhnete, pokud chcete postoupit dál, takže je zabte. Po jejich zabití za vámi přijede převozník Tuky. Nyní máte na výběr ze dvou cest. Buď stejnou nástrahu jako předtím (čtverec z vlajek), nebo bojový čtverec.

Pokud zvolíte čtverec z vlajek, musíte opět zabít čtyři barbary. Pokud si zvolíte bojový čtverec, doporučuji si hru předtím uložit. Nyní máte před sebou devět vojáků, z nichž tři jsou ti, které máte zabít. Vy ale nevíte, kteří to jsou. A vtom je ta hádanka. Naštěstí jsou vojáci ukrytí za palisádami, takže budete bojovat typem „jeden proti jednomu“.

Jakmile zdoláte tři správné vojáky či čtverec z vlajek, sejdete se na společném místě, kde se převlečete do šaolinské zbroje.

Nyní vás čekají zrádné bažiny, ve kterých musíte najít správnou cestičku (která je většinou hodně klikatá). Zde si hru doporučuji také uložit, protože cestičku nezjistíte tak snadno. Jakmile je přejdete, bude na vás opět čekat převozník Tuky, který vás zavezete za novým dobrodružstvím.

Jakmile vás Tuky přiveze, najděte dalšího šaolina, Nobunagu. Společně s ním běžte dál, dokud nenarazíte na další dva šaoliny, Khahiraka a Khoguru. Jakmile se k vám připojí, pokračujte dál, dokud nenarazíte na hrstku barbarů, které lehce porazíte. Postupujte dále. Nyní je před vámi další skupina barbarů – kolem deseti základních lučištníků a dvou věží. Pokud zvolíte správnou taktiku, velmi snadno je porazíte. Jakmile jsou barbaři poraženi, Khahirak a Khogura se od vás odpojí a půjdou vlastní cestou. Nobunagu musíte doprovodit k lodi, s kterou musíte odplout mezi dvě modré vlajky – ale pozor, na lodi smí být pouze Nobunaga, nikoliv Minamoto, jinak byste prohráli. Nyní vás čeká jen poslední úkol – zabít šaolina. Není to nic těžkého, ale nejdřív si zkontrolujte, jestli má Minamoto plné HP, jinak byste šaolina neporazili. V momente kdy začne boj ustupte a nechte nepřítele přijít za vámi. Získáte tak čas (A malý bonus k vitalitě).

Jakmile je šaolin poražen, stačí pouze nasednout na loď a odeplout tam, kde jste začali. Tam vás rada jmenuje pravým šaolinem. The End. (Saruman)
 
2. scénář :

Na začátku mise musíte počkat, než za vámi dojdou Nobunaga a Khahirak. Jakmile se sejdete, jděte do přístavů převozníka Tukyho. Ten tam sice není, ale zanechal vám loď. Nastupte do ní. Nyní uvidíte Tukyho, který už dříve připlul na ostrov. Potom uvidíte jak přijede chrám krve a nakonec přijedete vy – chrám života.

Nejdříve musíte jít za monarchy, které jste viděli předtím. Jakmile vám dají propustky do turnajového klání, můžete vstoupit do turnaje. Jako první úkol vyberete jednoho šaolina, aby šel do bojového čtverce. Pro tento úkol se nejlépe hodí Nobunaga nebo Khahirak. Pokud jsou tři soupeři poraženi, čeká na vás další úkol, zamrzlý rybníček. Předtím, než na něj vykročíte, doporučuji si uložit hru. Navíc ještě po vás střílí věže a led se pod vámi může prolomit. Jakmile se dostanete na druhý břeh, vyzve šaolin Arraguan Nobunagu na souboj. Nobunaga však pro-hraje, no nedá se nic dělat, zbyli vám pouze dva šaolini. Nyní pokračujte dále přes další, celkem snadný úkol, dokud nenarazíte na Tukyho.

Tady máte na výběr z tří cest, kterými se dát – buď budete bojovat proti Chrámu Země, Krve, nebo Ohně.

Pokud zvolíte chrám Krve, nemáte moc šanci. Šaolinů chrámu Krve je totiž velké množství a jsou poměrně silní. Jako bonus získáte onagery, ale ty proti přesile také dlouho nevydrží. (pozn. MW: Tahle cesta není dělaná s úmyslem, že by se dala splnit)

Pokud zvolíte Chrám Země, musíte s jednou lodí vykličkovat mezi věžmi. Jde o rychlou akci ve které musíte projíždět jen mezi vlajkami, kde se skrývají bonusy, to je jediná cesta jak proplout. Hned na to vás čeká další boj proti Ču-Ko-Nu, ten ale už tak problémový není. Jakmile je zmáknete, otevře se možnost jít za mnichy a splnit si bonusový úkol - souboj s Uroboronem. (pozn. MW : Split tuto cestu už někdo, nebo jsem jediný?)

Cesta č.3 - Chrám Ohně má bojovníků zhruba stejně jako Chrám Země, ale jsou o kapku slabší (Ačkoli si na vás přichystali menší překvápko v podobě posil). Tato cesta je zřejmě nejlehčí ze tří.

Ať už jste si vybrali jakýkoliv chrám a přešli jste jej, nyní se opět cesty spojují a čeká vás poslední úkol – přejít „uličku Smrti“, kterou má v moci Chrám Temna. Zkrátka – musíte se dostat na konec klikaté uličky, ale při cestě je spoustu hradů a věží. Naštěstí máte k dispozici několik beranidel (opět sledujte vlajky). Než se do tohoto úkolu pustíte, doporučuji si uložit hru.

Jakmile se dostanete na konec uličky, přivítá vás mnich a propůjčí vám loď. Cestou ještě uvidíte závěrečný souboj mezi Kojunou a Saravoiem. (Kojuna = chrám Temna, Saravoi = chrám Země. Saravoi předtím pora-zil Arraguana.) Jakmile se dostavíte před monarchy, vyhráváte. Konec. (Saruman)
 
3. scénář :

A je tu třetí scénář, podle mě nejtěžší z těchto tří. Zajímavé na něm je, že vám bude „vylosováno“, s kým budete jako první soupeřit, a to tak, že to rozhodne souboj mezi bojovníkem Chrámu Krve a Chrámu Smrti. Ale nyní již k samotnému začátku:

Začátek je stejný jako u druhé mise – musíte zajít za Tukym. Tentokrát už Tuky bude v přístavu a nejdříve vás ještě odveze na výcvikový polo-ostrov, kde na vás čekají další šaolini. Mezitím proběhne několik udá-lostí – rozhovor s mnichem Sunem, příjezd šaolinů z chrámu Slunce a také již výše zmiňovaný souboj, který rozhodne o tom, s kým budete soupeřit jako první.

Jakmile přistanete na poloostrovu, přiveďte šaoliny na loď. Jakmile tam jsou všichni, musíte je dovézt do přístavů Atu Itichia. Bohužel, času není nazbyt, a tak musíte použít zkratku, abyste se dostali včas k Šógunovi. Ten vás mile přivítá a společně s Tukym si vychutnají rýži. Ale nyní už na vás čeká úkol, který závisí na tom, kdo vyhrál turnaj.

a) Pokud vyhrál souboj chrám Krve, musíte jít směrem k mangu-dajovi, který je označen vlajkou. Na rozehřátí si vychutnáte hrstku šaolinů a dvě věže. Poté vás bude čekat souboj, pro který si vyberete dva muže – jeden půjde nalevo, druhý zase napravo. Válečník ale nesmí být hrdina :-( . Ale to nevadí. Stačí pouze jeden souboj. Šaolin nalevo je celkem slabý – když jej porazíte, dozorci dovolí třem bojovníkům vyléčení. Šaolin napravo je ale silnější – pokud nemáte Elitního samu-raje s plným počtem životů, raději souboj nezkoušejte. Pokud tako-vého šaolina máte, neváhejte a dejte si s protivníkem souboj. Když jej porazíte, dostanete k útoku +8. To se docela hodí. Ale ať už jste se rozhodli jakkoliv, čeká vás další úkol – Šógunovo pověstné bludiště.

b) Pokud vyhrál souboj chrám Smrti, musíte jít k jinému mangudaji, který je více vlevo nahoře. Tady vás čeká hrstka válečníků a ještě onager a věž. Jakmile jsou poraženi, pokračujte dále. Tady vás bude čekat další úkol. Musíte mezi sebou vybrat 2 válečníky (ne hrdiny), kteří se chopí kuše. Dobrá tedy – vyberte nejlépe ty válečníky, kteří jsou nejslabší a mají nejméně života, protože jakmile si vezmou kuši, dostanou plný počet životů. Jakmile máte kuši, jděte dopředu. Váš úkol je prostý – dostat se na druhou stranu arény. Bohužel, je tam spousta Ču-Ko-Nu, ale pokud jejich střelám dokážete rychle uhýbat, nebude pro vás problém dostat se na druhou stranu. Jakmile dokončíte úkol, musíte se znovu setkat se zbytkem šaolinů. Cestou potkáte mangudaje, který vám nabídne nepovinný souboj. Je docela lehký – vyberete např. Khahiraka a pošlete ho do souboje. Jakmile je nepřá-telský šaolin poražen, můžete se jít všichni vyléčit. Když jste nyní opět spojeni, můžete přistoupit k dalšímu úkolu – Šógunovu pověstnému bludišti.

Pro tento úkol je nejlepší vybrat všechny tři hrdiny, protože si mohou doplňovat automaticky zdraví. Za úkol máte najít 3 klíče, které jsou zavěšeny v pozorovatelnách. První pozorovatelna je úplně napravo, druhá je spíše uprostřed při okraji a třetí je trochu výše. Cesty hlídají šaolini Chrámu Slunce, ale nejsou tak silní, pokud máte hrdiny. Navíc vlevo dole u vody je mnich, který vám může pomoci se zraněními. Jakmile máte všechny tři klíče, otevře se cesta vašim přátelům a můžete se s chutí pustit do dalšího úkolu, který je taky velmi pikantní…:-)

Dalším úkolem je rozdělit se do dvou skupin a každá skupina musí projít svou cestu, kterou stráží Chrám Draka. Tento úkol není vůbec těžký, pokud zvolíte dobrou taktiku. V pravé cestě jsou 3 onagery, samuraj a věž. V levé cestě je jen jeden onager, ale hodně pěšáků (huskarl, domobrana, samuraj) + věž. Jak si cestu naplánujete, to nechám na vás. Pokud jste prošli obě cesty, čeká na vás ještě pika-ntnější úkol než tento – Ulička Smrti.

Tenhle úkol rozhodně napoprvé neuděláte. To byste museli být neskutečně chytří, nebo neskutečně hloupí, abyste měli to štěstí dostat se na druhý břeh. Tohle vám dá zřejmě hodně práce, ale nakonec se snad dostanete na druhý břeh, kde vás čekají poslední dva povinné úkoly.

Nejdříve musíte nasednout do lodi u modré vlajky. Jakmile máte v lodi všechny vojáky, klikněte na mangudaje, který vydá rozkaz k odplutí. Nyní pokračujte rovně, dokud nenarazíte na mangudaje, který vám zadá další úkol – zabít jaguára, který má 200 životů. Tohle zvíře nedokáže zabít nikdo z vašich šaolinů, ani Khahirak, či Minamoto. Proto budete muset použít lsti a mazanosti. Všimněte si, že nalevo od vás stojí zchátralá pozorovatelna. Musíte tedy dráždit jaguára, aby šel za vámi k pozorovatelně a jakmile je u ní, tak ji zničte. Jaguára samo-zřejmě pozorovatelna zasype a vy jste splnili úkol.

Nyní můžete splnit nepovinný úkol. Utkat se s bojovníky chrámu Země. Pokud máte kromě hrdinů ještě další šaoliny, doporučuji tento úkol splnit, protože za odměnu budete vyléčeni. Pokud se rozhodnete přeskočit tento úkol, čeká vás už jen úkol poslední. Zničit hrad a dvě věže.

Za pomocí katapultu, který je na území nepřítele, a několika berani-del. Je to docela obtížný úkol, ale věřím, že jej zvládnete (ne pomocí cheatů!!). Jinak platí to, co u posledního úkolu ve druhé misi. Jakmile je i tento úkol splněn, vyhráli jste. Stačí už jen zajít za Šógunem Atu Itichiem, který vám předá výherní listiny. The End. (Saruman)
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

< ^ >

Copyright © 2006 - Autoři