Navigace

Obaly Animace Desktop Screenshoty AOE2 Alpha Divy světa

Odkazy

Aoe.cz Aoe2 by HHPZ AoK Heaven Aoe2 Facebook pocitadlo

Anketa

   

AoE2: Alpha

Jistě jste už na internetu narazili na pár velice zvláštních screenů AOE2, které vás minimálně zarazily. Možná jste i slyšeli o jakési Joan of Arc verzi AOK, nebo prostě beta a alfa verzi.

Vývoj naší oblíbené hry procházel stádii podobně, jako každá jiná hra. Ze screenů je nádherně patrné, jak grafické zpracování přecházelo z AOR (Datadisk k AOE) do současné podoby AOK. Dnes je až neuvěřitelné, jakým způsobem si vývojáři dokázali pohrát s 2D grafikou na úrovni gifů, a kolik práce vzniklo vlastně jen kvůli tomu, aby se vše vyzkoušelo a poté se vše začalo "malovat" úplně znovu.

Prostřednictvím této, na českém internetu jedinečné, sekce se můžete pokochat zapomenutými obrázky z dob, kdy ještě AOE bezesporu patřil mezi to nejlepší, co bylo z RTS na trhu k dostání.

V pre-alpha odkazech jsou informace a obrázky k verzi AOK z devadesátého-osmého, kdy zbývaly ještě téměř celé 2 roky do vydání.

V Alpha odkazech zase záležitosti týkající se ostatního vývoje.

AOK odkazy zachycují informace krátce před vydáním, tedy vlastně téměř totožné s tím, co je ve hře k vidění dnes.

This section was created only thanks to PhatFish & others, who worked on page AOE Beta.
 

~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Pre-Alpha

Vývoj hry začíná společně s rokem 1998. Za Pre-Alpha verzi byla označena doba přibližně prvního roku vývoje, kdy se přecházelo z grafiky AOE a AOR na novou - AOE2. Již od začátku, je vidět snaha vývojářů změnit měřítko objektů tak, aby bylo více realistické. Podobnosti s jedničkou lze vidět hlavně díky terénu a jednotkám.
 


 
~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Alpha

Alfa verze se proslavila mimo jiné díky takzvané "Joan of Arc". Jednalo se o patrně nechtěný únik, kdy jistý SavageShark vypustil nedokončenou hru na Moskevský trh a tím světu poodhalil grafiku hry se starými jednotkami, kampaň Johanky z Arku, editor map a hlavně kompletní nesestříhané úvodní video.
 


 
~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

AOK

Age of Empires II: The Age of Kings vychází 30. září 1999. 2D RTS založená na oprášeném Genie enginu. Vydavatelem je Microsoft, vývojovým týmem Ensemble Studios pod vedením Bruce Shelleyho.

Hra se lisuje jako smíšené CD, kde na jedné stopě je zaznamenán CDA soundtrack a na druhé samotná data hry. Jedinou platformou bylo PC (Windows 95,98; 166 MHzový procesor; 32 MB RAM; 200 MB volného místa na HDD; myš). Dnes i Mac a PlayStation 2.
 


 
Copyright © 2006 - Autoři