Navigace

Dotazy Kampaně Civilizace Jednotky Ke stažení Tvorba map Cheaty Citáty Kniha návštev Ostatní

Odkazy

Aoe.cz Aoe2 by HHPZ AoK Heaven Aoe2 Facebook pocitadlo

Anketa

   

William Wallace

předmluva

válečníci ze skotska se připravují k odvetnému tažení proti anglickým kolonizátorům. toto úvodní válečné tažení vám ukáže nové prostředí hry age of empires 2. budete vytvářet nové jednotky a budovy, pronikat do tajů nového velení, válečných formací a naučíte osazovat budovy posádkou. první kroky

uchopíme jednotku tak, že na ni kliknem. pokračujem podle instrukcí k dalším vlajkám. časem se k nám přidají další jednotky - dva domobranci a jeden rytíř na koni. tyto jednotky uchopíme tak, že kolem nich vytvoříme tahem myši čtverec. pokračujem podle instrukcí k další vlajce, přejdem přes vodu k další vlajce, zde zničíme anglickou pozorovatelnu a jdeme cestou dále. až dorazíme k centru města, tak se objeví dvě anglické jednotky - tři domobranci. ty jednoduše zničíme a tím hra končí a my jsme vítězně dokončili první misi.

potrava pro armádu

na začátku mise máme k dispozici pouze jednoho vesničana a centrum města. uchopíme vesničana levý tlačítkem myši a pravým klikneme na keř s bobulemi. vesničan z něj začne těžit jídlo. k dosažení vítězství potřebuješ získat 50 jídla, 50 zlata a 50 dřeva. nasbíráš-li ale 100 jednotek jídla, přidají se k tobě další čtyři vesničané - práce bude rychlejší. až nasbíráš zbytek surovin, vyhraješ.

příprava nového vojska

začínáme se čtyřmi vasničany a jedním centrem města. vezmem tři vesničany a zadáme jim stavbu kasáren. jedním vesničanem dáme postavit dům. až budeme mít postavené kasárny, dáme v nich vytvořit čtyři domobrance. až se vytvoří, vyhraješ.

výzkum a nové technologie

začínáte s osmi vesničany, osmi domobranci, jedním centrem města a šesti domy. vesničany dáte těžit jídlo z bobulí, ovcí, zvěře nebo ryb anebo si postavíte přístav a budete rybařit pomocí lodí. je také nutné postavit jednu budovu k postupu do další doby - doby feudální. ke stávajícím kasárnám na vhodném místě postavte přístav, pilu, sklad surovin nebo mlýn a až budete mít vytěženo 500 jednotek jídla, klikněte na centrum města a dejte vynález doba feudální. poté, co se za nějakou chvíli dostanete do doby feudální, klikněte na kasárny a dejte vynalézt vynález muž ve zbrani. jakmile bude tento vynález vynalezen, objeví se v pravé části mapy tři anglické jednotky - dva domobranci a jeden rytíř na kni - směřující na střed vašeho města. můžete si označit vaše vojáky a zadat jim útok na nepřítele, ale není třeba, protože jakmile anglické jednotky projdou kolem vašich, vaši vojáci automaticky zaútočí. chcete-li jejich armádu rozdrtit ještě efektněji, klikněte na centrum města a klikněte na tlačítko zazvonit na radniční zvon. vesničané vlezou do centra města a začnou z něj střílet šípy. chcete-li je opět vypustit, opět klikněte na tlačítko radniční zvon (klávesová zkratka "b"). po zničení těchto tří nepřátelských jednotek vyhráváte.

bitva o stirling

tato hra simuluje klasickou singleplayerovou hru. na počátku máte tři vesničany, jednoho průzkumníka a centrum města. tady už záleží na vaší obvyklé strategii. já osobně vezmu všechny tři vesničany a dám je stavět dům. okamžitě dávám vytvářet maximum dalších vesničanů, najdu ovce, dám všechny vesničany, aby z nich těžili jídlo, až mám 7 vesničanů, tak zadám jednomu vesničanovi postavit dům. dál postupuji podle situace. až budete mít dostatek jídla na postup a dostatečnou populaci vesničanů (já postupuji zhruba s 24-ti vesničany + jeden průzkumník) , tak postoupíte do feudálu. někdy během této fáze hry by vás měla napadnou menší skupinka angličanů, které zlikvidujete tak, že zazvoníte na radniční zvon. hned při postupu vytvořte alespoň dvoje kasárny kousek od nepřítele a po postupu nezapomeňte postavit kovárnu na vylepšení vojáků. v jedněch kasárnách dáte vytvářet vojáky a druhých výzkum muže ve zbrani. až budete mít dostatečně velkou armádu - mně pohodlně stačilo 9 mužů ve zbrani a ne dvanáct, jak říkají instrukce, ale čím víc, tím lépe - tak zaútočte. nejdříve zničte muže ve zbrani, pak průzkumníkem vylákejte lučištníky a nakonec zbořte věž. po zboření věže jste zvítězili.

první spojenec v boji

v této hře začínáte již s vyvinutou ekonomikou a vojenstvím. na začátku dáte vesničany těžit dřevo, jídlo a zlato. jedním mnichem vemte relikvii, která je nedaleko kostela. vezměte také své dva průzkumníky a objevte přechody, které vedou přes řeku. jsou dva. až je objevíte, vezměte dva vesničany a postavte kolem těchto přechodů hradby. za nimy si postavte věže a naplňte je lučištníky. teď již máte jistotu, že na vás nepřítel nemůže zaútočit. soustřeďte se tedy na ekonomiku a seberte také druhou relikvii. až udete mít dostatek surovin, a po postupu do doby hradu si vytvořte armádu a s ní se vydejte na protivníka. až ho zničíte a vezmete si od něj třetí relikvii, kterou umístíte do kostela, vyhráváte.

bitva o falkirk

hned ze začátku seberte veškerou svou armádu a vesničany a vydejte se k přechodu přes řeku. postavte kolem tohoto přechodu hradby a za ně umístěte věže, do kterých dáte lučištníky. až budete mít takto zajištěn přechod, soustřeďte se opět na ekonomiku. po postupu do doby hradu postavte hrad - až bude stát, vylodí se tři transportní lodě a jejich osazenstvo se přidá k vám. dále vybudujte několik beranidel nebo počkejte do doby imperiální a vytvořte několik dalekonosných katapultů. armádu již zvětšovat nemusíte, ale určitě můžete. zaútočte na angličana a zničte mu hrad. toť vše, konec, vítězství - nejen v této misi, ale v celé kampani william wallace.

Copyright © 2006 - Autoři