Navigace

Dotazy Kampaně Civilizace Jednotky Ke stažení Tvorba map   - Menu editoru   - Vychytávky   - Spouště   - Kampaňe   - AI script   - RMS script Cheaty Citáty Kniha návštev Ostatní

Odkazy

Aoe.cz Aoe2 by HHPZ AoK Heaven Aoe2 Facebook pocitadlo

Anketa

   

Změna populace (za použití spouští)

Tak na tuhle vychytávku přišel Oliver s pomocí Thundera77.

V zásadě nejde o změnu populace jako takovou. Ale o její upravení. Jak to funguje přesně nebudu vysvětlovat. Jen prozradím, že pokud budete chtít upravit populaci třeba na 1000+, pak asi budete muset použít program GeniEd2 (Obrázek 1 - Změnit posádku z 6 na 100, nebo víc. Umístit, naplnit, vypnout AOE a pak zase změnit zpět. PS: Taky mě napadlo to co vás, ale není to hráčský, takže to nedělejte!!!).

Princip v té nejjednodušší formě je takový, že využijeme bug v aoe2, který odečítá "obnovené" jednotky do mínusu! Tím pádem vám najednou v populačním okénku začnou nabíhat záporná čísla. A dokud budou na levo od nuly, pak se populace nebude počítat a vy si budete smět vytvářet vesele hromady jednotek, a to i bez domů!

Z toho plyne, že populace bude absolutní hodnota ze záporného čísla (nepočítají se beranidla !!!) plus nastavená populace v editoru (max 200 v CE). Čili pokud necháte obnovit 300 jednotek, a v editoru nastavíme populaci na 200 (200+), pak bude výsledné číslo rovno 500 a to už je hodně jednotek (nemusí se vždy podařit přesně !).

Co budeme potřebovat? Jednotku schopnou pojmout další jednotky (Transportní loď nefunguje, tudíž zbývá beranidlo z tvrzené oceli). Spooooustu jednotek pro úpravu populace a nějakou tu gaiu (nejlépe kámen) na zaklínění beranidel (Těsné zaklínění !!! Jinak to nebude fungovat). A to všechno samozřejmě nebude pracovat bez podmínek a efektu ;).

Spouště probíhají okamžitě po startu ! (Kdyby jste chtěli jindy, doufám, že víte jak na to ;) )

1) Naložte beranidla
2) Uzavřete beranidla neprůchodně pomocí gaii (obrázek 2)
3) Spoušť 1 : Změň vlastnictví (hráč 1 gaie. (PLOCHU pod beranidlem, ne samotný objekt !!!)
4) Spoušť 2 : Podmínka čas 1s ; efekt obnov objekt gaia (celou plochu i s kameny)

Vyzkoušejte si, je to pecka. (MW)

< ^ >

Copyright © 2006 - Autoři